11 wyprawa KTK - 49 1/4, 49, 49a

 

Tym razem zbiórka odbyła się przed bramą główną wejścia na teren Fortu 49 1/4 Grębałów od godz. 11:00 do 11:15.

Pogoda i tym razem nam dopisała, mimo, że nieco zimno (mróz w nocy trzyma co widać na niektórych zdjęciach).

Pierwsi przyszli pan Roman wraz z żoną Wiesławą, a chwilę póżniej Kuba wraz z Izą czyli uczestnicy poprzedniej wyprawy KTK.

Na marginesie: chwilowo odeszliśmy od zwiedzania drobnych fortyfikacji na rzecz samych tylko fortów, ale w przyszłości powrócimy i do drobnicy fortyfikacyjnej.

Celem 11 wyprawy stały się forty w Nowej Hucie (nie wszystkie, reszta w innym terminie): Fort 49 1/4 Grębałów, Fort 49 Krzesławice i Fort 49a Dłubnia.

W Forcie Grębałów mieści się szkółka jeżdziecka, w Forcie Krzesławice działa dom kultury a w Forcie Dłubnia (nad czym wiele osób pewnie ubolewa) nadal jakieś magazyny hurtowni.

Ciekawostką z Fortu Dłubnia jest kawałek pancerza wieży pancernej, mimo różnych interwencji nadal leży w ziemi i może czeka na złomiarzy?

Zimno dało się nam we znaki i 11 wyprawa zakończyła się o godz. 14:25, ale też dlatego, że większość odległości między fortami pokonaliśmy... polskim maluchem czyli Fiatem 126p (Izy i Kuby).

A, że to już ostatnia wyprawa (w tym roku) to z okazji zbliżających się Świąt życzę Wszystkim naszym sympatykom i szczególnie uczestnikom (tym przeszłym, obecnym jak i przyszłym) wypraw KTK, Spokojnych, Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2006 Roku!!!

12 wyprawa KTK już w 2006 r.

Foto: Adam Kurelewicz

Zobacz Także

blog You tube facebook Twitter

Kontakt


E-mail: fortyck@fortyck.pl

Fortyck.pl