Trzeciego przetargu nie będzie?

 

Agencja Mienia Wojskowego nie może ogłosić trzeciego przetargu na sprzedaż 3,6 hektara przy ul. Cieślowskiego w Krakowie, w sąsiedztwie Muzeum Lotnictwa Polskiego.

W listopadzie straci ważność operat szacunkowy, określający wartość tej nieruchomości i konieczna jest nowa wycena, sporządzona przez biegłego.

Przypomnijmy, że AMW już dwukrotnie próbowała sprzedać działkę, o którą na swoje potrzeby zabiega Muzeum Lotnictwa.

Cenę wywoławczą ustalono na 22 mln zł, nabywca miał zapłacić połowę wylicytowanej ceny, bo działka wpisana jest do rejestru zabytków.

Na pierwszą licytację zgłosił się jeden potencjalny inwestor, ale nie miał pozytywnej opinii konserwatora zabytków na temat koncepcji zagospodarowania działki.

Przed drugim przetargiem nikt nie starał się nawet o opinię konserwatora i żadna firma nie wpłaciła wadium.

Jednym z powodów braku zainteresowania przetargiem mogło być to, że przyszły inwestor może zabudować zaledwie 10 proc. z 3,6 ha, a do tego pod ścisłym nadzorem służb konserwatorskich.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku AMW nie zdąży już ogłosić kolejnego przetargu na sprzedaż działki przy ul. Cieślowskiego.

Teoretycznie do końca tego roku AMW ma być zlikwidowana, ale projektu ustawy w tej sprawie nawet nie przyjął rząd, co stawia pod dużym znakiem zapytania likwidację agencji jeszcze w tym roku.

Nawet jeśli nagle rząd i Sejm przyspieszą prace nad ustawą, to i tak nie wiadomo, czy działka zostanie przekazana samorządowi województwa (na co liczy marszałek małopolski), czy też pozostanie w zasobach nowej Agencji Uzbrojenia.

Tekst: (GEG)
Źródło: ''Dziennik Polski'' z dnia 23 pażdziernika 2008 r.

Zobacz Także

blog You tube facebook Twitter

Kontakt


E-mail: fortyck@fortyck.pl

Fortyck.pl