Minicentrum przy ul. Zawiłej

 

Prywatni inwestorzy chcą zaangażować się w budowę placu w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Zawiłej i Komuny Paryskiej.

To pomysł Stowarzyszenia Zielona Strefa Przedsiębiorczości ''Businnes Park Zawiła''.

Stowarzyszenie chce wydzierżawić trzy działki gminne o powierzchni 40 arów i zaaranżować tam plac, otoczony budynkami biurowymi, usługowymi etc.

- Obecnie to zaniedbany teren z rozpadającymi się ruderami.

My chcemy stworzyć tu minicentrum dzielnicy, by mieszkańcy powstających wokół osiedli nie musieli jeżdzić do centrum Krakowa, ale lokalnie załatwić swoje sprawy, spotkać się ze znajomymi - mówi Janusz Kotynia, prezes stowarzyszenia.

Wokół placu mogłyby powstać budynki biurowe, w zabytkowych XIX - wiecznych koszarach, będących własnością gminy, restauracja, punkty usługowe.

Planuje się też, że pod placem zbudowano by parking podziemny.

- Szukamy inwestorów, którzy chcieliby zaangażować się w ten projekt.

Chcemy, by został on zrealizowany z prywatnych funduszy, od gminy chcemy tylko wydzierżawić działki - podkreśla Janusz Kotynia.

Akceptację dla pomysłu wyraził już prezydent miasta.

Opinię w tej sprawie przygotowała Rada Dzielnicy VIII Dębniki, która uznała, że pomysł jest dobry i zgodny z interesami zarówno mieszkańców, którzy będą mogli korzystać z powstałych wokół placu usług, inwestorów, którzy wybudują budynki biurowe, jak i gminy, gdyż zostaną odrestaurowane zabytkowe koszary austriackie z końca XIX w. znajdujące się w chwili obecnej w tragicznym stanie.

W Wydziale Skarbu Miasta powiedziano nam, że sprawa dzierżawy jest rozpatrywana, jednak wcześniej miasto musiałoby opróżnić budynki koszarowe, które obecnie są wykorzystywane jako magazyn depozytów po eksmisjach z mieszkań.

Tekst: (WT)
Źródło: ''Dziennik Polski'' z dnia 9 stycznia 2008 r.

Zobacz Także

blog You tube facebook Twitter

Kontakt


E-mail: fortyck@fortyck.pl

Fortyck.pl