Twierdza na listę

 

Zabiegi o wpisanie Twierdzy Kraków na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zadeklarował wczoraj Tomasz Szczypiński, kandydat PO na prezydenta Krakowa.
Wpisanie obiektów Twierdzy na listę UNESCO ma ułatwić pozyskanie unijnych funduszy na ich odrestaurowanie.

- Zdaję sobie sprawę, że niektóre obiekty Twierdzy Kraków leżą poza terenem gminy Kraków, ale będzie to dobra okazja do nawiązania współpracy w ramach Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego - stwierdził Tomasz Szczypiński.

Kandydat PO podkreślił, że zagospodarowanie obiektów Twierdzy Kraków to jedna z jego propozycji na utrzymanie ''mody na Kraków''.

PO i jej kandydat na prezydenta przedstawili wczoraj deklaracje wyborcze w zakresie rozwoju terenów zielonych i rekreacyjnych.

Temu mają służyć m. in. plany zagospodarowania przestrzennego, zwłaszcza o charakterze ochronnym, współpraca gminy z deweloperami w ramach lokalnych inicjatyw rekreacyjnych (budżet gminy dofinansowywałby urządzanie terenów rekreacyjnych) oraz lepsza koordynacja w zarządzaniu zielenią miejską.

PO chce również rewitalizować osiedla poprzez urządzanie terenów zielonych.

Kandydat PO opowiedział się przeciwko proponowanej obecnie zabudowie w rejonie Zakrzówka, a także za zwiększeniem urządzonych terenów zielonych.

Tekst: (GEG)
Źródło: ''Dziennik Polski'' z dnia 8 listopada 2006 r.

Zobacz Także

blog You tube facebook Twitter

Kontakt


E-mail: fortyck@fortyck.pl

Fortyck.pl